baneris?

Sarunas / Darbs / darba likums
Autors Ziņa

2011-07-01 10:38

Labdrīt piektdienā!
jautāšu, jo varbūt kādai reāli ir sanācis būt šādā situācijā:
Tātad, ja darbinieks iet atvaļinājumā, bet ir nolēmis uzteikt darbu, vai ja atlūgumu uzraksta pirms atvaļinājuma vai tā laikā, vai mēnesis skaitās no tās dienas, kad viņš ir atpakaļ darbā? Un ja pēdējā mēneša laikā saslimst, vai atstrādājamais mēnesis iekļaujas slimības laikā, vai tas jāatstrādā pēc atveseļošanās?

2011-07-01 10:39

ak jā, un vēl- īsti nevaru saprast pēc visas informācijas googlē- ja darbinieks aiziet pats, pēc savas vēlēšanaās, pabalsts taču pienākas, vai ne?

2011-07-01 10:43

par pabalstu - tas pienākas, bet Tu to varēsi saņemt tikai pēc 4 mēnešiem.

domāju, ka atvaļinājumam ir jābūt iekļautam tajās 30 dienās. Bet Tu jau vari to atvaļinājumu neņemt, jo Tev to naudiņu izmaksās tā kā tā.

2011-07-01 10:44

Sveiki ja darbinieks aizgājis, tad bezdarbnieku pabalsts tiks maksāts pēc diviem mēn. pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas.

2011-07-01 10:44

nu re - kāds zin labāk.. jo senāk bija savādāk...

2011-07-01 10:44

pēc četriem mēnešiem? Vai tad nebija trīs? un ja aiziet uz abpusēju vienošanos, tad izmaksā ātrāk?

2011-07-01 10:45

ja uz abpusēju vienošanos - tad uz reiz.. te jau jautāja ja pēc paša vēlēšanās

2011-07-01 10:48

nu jā, bet varbūt ka var vienoties ka uz abpusēju... :)

2011-07-01 10:51

protams, ka tas ir vislabākais variants, ja vien darba devējs piekrīt. parasti jau darba devējs mēģina normāli izčakarēt un vēl dažkārt arī nelaiž prom... ir tā bijis...

2011-07-01 10:52

o jā, to es zinu. Uzņēmumam neizdevīgi ir laist kā štatu samazināšanu, bet es domāju ka no abpusējās vienošanās jau nekas tam nemainās...

2011-07-01 10:59

Atlūgums jāraksta tad, kad esi darbā. Tātad pirms vai pēc atvaļinājuma. Atvaļinājuma laikā vai slimības lapas laikā nedrīkst sniegt nekādus dokumentus, jo skaitās, ka neesi darbā.

Ar to mēnesi ir tā- tas nav obligāti. Par to sarunu ceļā vienojas ar darba devēju. Bet viņam nav tiesību tev likt strādāt ilgāk par mēnesi. Tas nozīmē, ka ja labas attiecības, var iet prom kaut nākošajā dienā. Ja darba devējs tev nosaka, ka vēl jāstrādā mēnesis vai kāds cits periods un tu tajā laikā saslimsti, tev tas slimības laiks jāatstrādā, t.i., mēnesis ir nevis no datuma līdz datumam, bet tās četras nedēļas, kurās tu reāli strādā.

2011-07-01 11:01

Un vēl- uzmani, lai pēdējā darba dienā tev izmaksā visu tev pienākošos naudu. Tai jābūt pārskaitītai tavā pēdējā darba dienā nevis pēc mēneša vai laikā, kad parasti izmaksā algu.

2011-07-01 11:03

jā, lollipop, par to es zinu, ka nav obligāti mēnesis, bet zinot savu uzņēmumu un darba devēju- tur nemaz nebūs diskusijas, jo manā vietā nevarēs tāpat uzreiz atrast kādu idiņu :D :D :D

2011-07-01 11:05

uz abpusējo jau vēl parakstīsies.. bet ja Tu būsi iniciatore.. tad var būt tomēr tā, ka grib, lai ir "uz pašas vēlēšanos"..

tā tas ir pieredzēts arī tajā gadījumā, ka Tev pasaka, ka darba devējs atlaiž - un pēc tam pieprasa uzrakstīt atlūgumu.. nemaz nerunājot par kaut kādu iespēju uz abpusējās vienošanās pamata..

Bet varbūt man ir bijis kontakts ar jocīgākiem darba devējiem.. ja sakarīgs cilvēks - viss būs čiki.

2011-07-01 11:06

Es vispār lasīju darba likumā, ka ja uzraksta atlūgumu pirms atvaļinājuma, tad var nepalaist atvaļinājuumā, vai ne? Bet reāli, ja es uzrakstu pirms, tad sanāk, ka man taš divas nedēļas jau skaitīsies tajā mēnesī, ne?

2011-07-01 11:09

Došu padomu-ja gribi ātri tikt vaļā no darba, ieliec tepat forumā savu darba vietas aprakstu, lai piesakās, kas grib strādāt (te man liekas, ka ir dažas bez darba). Ja darba devējam atvedīsi un teiksi- es eju prom, savā vietā rekomendēju šo meiteni, tad tevi uzreiz palaidīs. Būsi trīs zaķus nošāvusi- tikusi vaļā no darba, darba devējam atradusi darbinieku un kādai darbu sarunājusi.
Ja tev tas darbs nepatīk, tas nenozīmē, ka nevienai nepatiks. varbūt te ir kāda studente, kas pa vasaru grib piepelnīties, utml.

2011-07-01 11:12

aidera - man ar bija tā, ka manā vietā nevarēja atrast nevienu "idiņu" kas rukās.. un mani negribēja atlaist.. nu vienkārši neparakstīja iesniegumu, jo atlūgums ir jānovīzē priekšniecībai... tur sanāk tā, ja Tavu atlūgumu neparaksta priekšniecība - tad tu vienkārši netiec prom.. es jau jautāju, ko man darīt tādā gadījumā.. man ieteica rakstīt atlūgumu e-pastā, lai ir redzams datums un arī iesniegt grāmatvedībā iesniegumu, kaut arī neparakstītu un pēc tā mēneša - "čau bambīnō"!

Man bija situācija tāda, ka es mēnesi iepriekš sarunāju, ka es ar to datumu eju prom, bet man priekšinieks neparakstīja atlūgumu (es uz pašas vēlēšanos, jo mani gaidīja cits darbs). Pienāca nedēļa pirms man jāiet - es saku, ak manu iesniegumu jāparaksta un tad priekšnieks sacēla paniku.. ka tagad es nevaru iet prom, nav kas paliek.. utt... bet nu beigās es trīs dienas vēlāk, bet tiku prom :-P

2011-07-01 11:13

bet lollipop ideāla ideja :)

2011-07-01 11:16

murr murr
Bija jāiet ar diviem iesniegumiem pie uzņēmuma direktora sekretāres. Viņai visi iesniegumi ir jāreģistrē- paraksts uz tava eksemplāra par saņemšanu un viens viņai uz rokām. Un viss. Ja arī sekretāre atsakās (kas škiet nereāli), jāiet uz VDI un jāsūdzas.

2011-07-01 11:19

Nu jā, variants i rlabs, bet ne šajā gadījumā, jo manā vietā noteikti apmācīs kādu jau esošu darbinieku, tjipa izaugsme, utt.. :)) Bet mūsu uzņēmums jau tā cīnās ar darbinieku aiziešanu no darba, bet nekādus secinājumus dēļ tā neizdara un neko nemaina....

2011-07-01 11:21

nu mums bija citādāka situācija - visi dokumenti pirms iesniegšanas lietvedībā bija jāvīzē no tiešās priekšniecības. (varu minēt ka tad es strādāju augstskolā), jo lietvedība atbildēja pa visu skolu, bet viņa jau nevar zināt kas ir ko sarunājis, jo savādāk jau Tu vari neko nevienam nesakot vienkārši aiznest dokumentu lietvedei un ņemt vagu pat priekšniecību nebrīdinot. Tādi bija iekšējie kārtības noteikumi - lietvede nepieņem iesniegumu, kamēr priekšniecība to nav apstiprinājusi... bet nu tas bija sen un tas vairs nav aktuāli..

gan jau ka aiderai viss būs labi un varēs vienoties ar darba devēju

2011-07-01 13:01

Lollipop, nemaldini sabiedrību!!! Atlūgumu drīkst rakstīt, gan slimības, gan atvaļinājuma laikā!!!! Vispirms iepazīsties ar DL, respektīvi 100. pnatu!

2011-07-02 10:00

Becky
Mums laikam atšķirīgi darba likumi :D
100. pantā nav ne viena vārda par darba uzteikumu atvaļinājuma laikā. Tur teikts, ka neieskaita darbnespējas laiku. Tas nozīmē, ja uzteici darbu un tev saka strādāt vēl mēnesi, tad tu nevari to visu mēnesi "noslimot" un beigās iet prom. Tu vari to mēnesi "slimot", bet pēc tam tā vai tā mēnesis jāatstrādā.

2011-07-02 10:10

Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.
Lollipop, kur tu redzi aizliegumu iesniegt atlūgumu atvaļinājuma laikā, a? Ja pietrūkts zināšanu, labāk nemaldini tautu un uzzvani uz VDI!

2011-07-02 10:47

Becky
Likumā tas nav melniem burtiem uzrakstīts, jo tad likums būtu 6 reizes garāks, lai aprakstītu visas iespējamos absurdos gadījumus. Likumā šāds gadījums nav apskatīts, jo atvaļinājuma laikā darbinieks nedrīkst parakstīt dokumentus, jo oficiāli skaitās, ka viņš nav darbā. Un kā gan darba devējs var parakstīt dokumentu ar cilvēku, kas nav darbā?
Darba Likums nav vienīgais dokuments, kas regulē darba attiecība. Ir kaudze ar visādiem normatīviem, kas precizē un papildina DL.

2011-07-02 10:50

Jā, bet darbinieks arī atvaļinājuma laikā ir ar darba devēju atrodas darba tiesiskās attiecībās. Es nevaru parakstīt, piemēram, pavadzīmi vai iesniegt maršruta lapas, taču atlūgumu es pilnīgi droši varu parakstīt! Nejauc divas dažādas lietas, darba pienākumu pildīšanu un darba tiesisko attiecību pārtraukšanu!

Pievienot jaunu ierakstu

Lapas: 1

Jaunākās Tēmas | Komentāri

Mājas lapu izstrāde, Mediaparks.lv
Delfi
Atlaides
Bik Bok



Kontakti    Lietošanas noteikumi    Reklāma   Ziņo par kļūdām
Cosmo.lv apkalpo MP Serviss